DUK (DAŽNAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI):

Kokį nuolydį reiktų naudoti plokščiam stogui?

STR 2.05.02:2008 normos, punktas VIPLOKŠTIEJI NEEKSPLOATUOJAMIEJI STOGAI, teigia, kad plokštieji stogai turėtų būti nuo 1,22 % (0.7°) iki 12.28% (7°) nuolydžio.  Praktikoje dažniausiai naudojamas 2% (apie 1.15°) nuolydis, todėl, kad tai yra minimalus rekomenduojamas prilydomos dangos gamintojų nuolydis.

Dėl kokios priežasties gamintojas nustatė 2% nuolydį stogams?

Taip yra todėl, kad būtų užtikrintas vandens nutekėjimas ir ant dangos nesikauptų vanduo, kuris žiemos metu labiausiai sutrumpina dangos tarnavimo laiką.

 Dėl kokios priežasties gali būti naudojami didesni stogo nuolydžiai?

Didesni stogo nuolydžiai dažniausiai naudojami dėl to, kad esamas stogas yra nelygus, (dažniausiai jis būna senos statybos pastatuose)  pagal tai parenkamas atitinkamai didesnis stogo nuolydis, tam, kad būtų užtikrintas vandens nubėgimas. Taip pat tai priklauso nuo naudojamos dagos, stogo konstrukcijos, geometrijos, įlajų vietos bei tipo ir kitų faktorių.

Kokį stogo nuolydį naudoti geriausia?

Dažnai didesnis nuolydis yra geriau, bet kuo jis didesnis, tuo dagiau polistireno jam pagaminti reikia, todėl iškyla kaina (kartais net kelis kartus).  Taip pat egzistuoja ir neigiami didelio nuolydžio faktoriai, tarkim esant prilydomai dangai, didesnis stogo nuolydis taip pat nėra gerai, nes vasaros metu prilydoma danga nuo saulės lydosi ir gali pradėti slinkti nuo šlaito (tai ilgalaikis procesas pastebimas tik po kelių metų, taip pat tai priklauso nuo stogo dangos gamintojo ir jos kokybės). Reziumuojant rekomenduojame atkreipti dėmesį į nešančios stogo konstrukcijos montažo kokybę – jei stogas lygus, pakankamas polistirenas nuolydžiui formuoti bus 2%-2.5%, Jei yra daug nelygumų, vertėtų nuolydį didinti iki 5%